Az index.hu nagy sikerű "Ma is tanultam valamit" blogján végre a földtudományok is szererphez jutottak, nem is akármivel: a büfögő dűnékkel.
Mint az köztudott, a böfögésről akkor beszélünk, amikor gáz kibocsátása történik egy személy vagy állat gyomrából a száján át, ami tompa, öblös, pukkanásszerű hangkibocsátással jár. Emellett a rövid, udvariatlan közbeszólást és méltatlankodó indulatos megjegyzést is szokás böfögésnek mondani. Na itt most pont másról van szó.
Forró és száraz napokon a hatalmas sivatagi dűnék furcsa hangokat adnak, mintha hosszasan büfögnének és zúgnának egyszerre. Az emberek évszázadokon keresztül hallották ezt a hangot, de nem nagyon tudták megmagyarázni - kezdi a cikk, majd az alábbi videóval folytatja.
De az, hogy ez miért van a geomorf órákon senki sem böfögte fel. Szerecsére van válasz: http://index.hu/tudomany/til/2016/08/24/a_dunek_is_tudnak_bufogni_es_ene...
Felhívnánk a figyelmet arra, hogy a címlapképen látható dűnének és nőnek sincs köze a böfögéshez, a fotó csak illusztráció!