A szemét a purgatóriumig, vagy egészen a mennyek kapujáig érhet már, ha Isten előtt környezetkárosítást is meg lehet gyónni. Ez viccesen hangzik, de nagy dolog, ugyanakkor már tök értelmetlen, szóval mégiscsak vicces...
A környezetszennyezés lassan egyetemes bűnné érik a Vatikánban is, de lehet, hogy ez már késő. Ha netán mégsem lenne késő, akkor sincs sok értelme.
A környezetpusztítás következményeit ugyanis nem lehet már gesztusokkal jóvá tenni, mint ahogy a jelenleg zajló féktelen pusztítást sem fogja megoldani pár miatyánk.
Az embereket bántalmazza, aki a természetet bántalmazza mondta a pápa imaóráján. A természet pusztítása fokozza a szegényebbek szenvedését, felerősíti a világszintű migrációt.
A pápa a természet és a katolikusok viszonyáról beszélt a szeptember 1-jén imanapon kibocsátott üzenetében. Aki a természetet bántalmazza, az embereket bántalmazza. A bolygónk elleni bűnöket meg kell gyónni. A föld irgalmasságért kiált - ilyen gondolatok olvashatóak a pápai üzenetben. Ez a második imanap a katolikus egyházban, az intézményt Ferenc pápa 2015-ben vezette be. Ennek keretében virraszt és imádkozik a pápa a Vatikánban, a római Szent Péter téren. A cél a Föld lakóinak párbeszédét megújítani a szegények szenvedésének elkerüléséért és a természet pusztításának megállításáért.
Isten viruló kertet ajándékozott az embernek, aki viszont szennyezetté, romossá, kietlenné teszi a világot"
írja at MTI.
Nem maradhatunk közömbösek a biodiverzitás elveszítése és az ökoszisztémák pusztításával szemben, amelyet gyakran felelőtlen és egoista magatartásunk okoz.
A pápa összeköti a természetrombolást és a kizsákmányolást, kapzsiságot. A klímaváltozás hatásai miatt nő a migráció, a legszegényebbek szenvednek tőle. Ferenc pápa hangsúlyozta, hogy a környezeti problémák felismerésén túl ezek lelkiismereti vizsgálata, a természettel szembeni bűnök meggyónása és életmód-változtatás szükséges.
Ferenc pápa tavaly enciklikát bocsátott ki a teremtett világ védelméről Áldott légy (Laudato si') kezdettel, amely megelőzte a decemberi párizsi klímakonferenciát.
Magam részéről sok hűhó semmiért. A szegények szegények maradnak és érdektelenek a hétköznapi nyomor miatt, a gazdagok pedig a saját szintjükön nyomorognak, az profit maximalizálásában.
Bárhogy is van, Isten nem fog segíteni!